2 Ekim 2014 Perşembe

Okul :)

Okul zamanlarımı anlattığım bir yazı olacak.. Evet okula alıştım , öğretmen arkadaşlarla tam bir samimiyetim yok tabiki henüz 3 hafta geçti. Bir yakınım var onla ikimizde bu sene başladık aramız iyi. Ardından bir kişi daha başladı onlada konuşuyoruz falan ama aşırı samimi değiliz. okulun ilk günü soğuk duran bir kişi daha vardı onlada aramaz iyi oldu baya açıldı konuştuk hatta son günlerde. Bahsettiklerim benim yaşlarımda. Erkek öğretmenler büyükler biraz genç yok aralarında:) Bir iki tane var onlarlada iyi anlaşıyoruz yani genel olarak öğretmenler odasını sevdim fakat şöyle ikinci haftanın başlarında yeni bir hoca geldi ve klasik fen edebiyat ve eğitim fakültesi tartışmasına girildi. Neyse sonuç olarak oda fazla uzamadı tatlıya bağlandı. 

Herbişeyimin inceliğinide hemen anlatmak isterim ilk hafta derslerle koştururken öğretmenler odasına geç girdim. Bir hoca kelebenk hocam bu çiçekler size geldi dedi bende hemen kızarırım çat kıpkırmızı :) bayan hocalar hemen aa beklediğin birimi oo kim falan :) Çook tatlı bir not yazmış birde içine ay yerim ya öyle mutlu etti beni :)

Öğrencilerime gelincee ilk hafta benim için hem heyecanlı hem zordu. Sert bir duruşum yok birde küçük gösteriyorum diye benden korkmadılar tabi :) Kurallarımı anlatıp dersin nasıl işlenmesi gerektiğini anlatırken epey  yoruldum ama son durum olarak evet ilerleme var:) Peki ilk haffta ne oldu bol bol ıhlamur içmem gerekti akşamları sesim kısılıyor sabaha düzeliyor :) Bu arada çocukların isimlerini ezberledim gibi 400 öğrencim var sanırım zor oluyor tabi biraz :( Birbirlerine çok benzeyenler var birde en son iki öğrencimi yanyana getirip resimlerini çektim ikisiide ayrı sınıflarda ikiz olsalar bu kadar olurdu herhalde :) Şimdi bayram tatili dolayısıyla onlara ödev verdim sonra okunacak kağıtları düşündükçe gözüm korktu :) 

Genel olarak okul günlerim güzel gidiyor yani, tenefüslerde devamlı hocam hocam diye peşinizde koşan minikler var ve her yaptığınız , giydiğiniz dikkat çekiyor. Kızlar aşırı meraklı kendi saç renginizmi aa çok güzel kolyeniz şöyle o böyle bu böyle herşey sorulup yorumlanıyor onlarda. 

Her öğretmenin elbetteki eğitim anlayışı farklı benim amacım sınıfta bir kaç kişi değil herkes. Bana bir sınıf verdiler sonra program değişti ve bıraktım o sınıfın sadece bir saat derslerine girdim ve bana nolur siz gelin o hocaya hiç soru soramıyoruz öğrenemiyoruz diyorlar. Öğrenci benim dersimde çok sessiz diyor mesela o hoca tamam sessiz öğrenciler ne güzel ama soruda soramıyorlarmış evet belki benim dersimde konuşma oluyor ara ara ama çocuk korkmadanda soru soruyor. 

Sınav zamanlarında aslında daha net anlayacağım kendimi daha net değerlendireceğim. Ama şimdilik istediğim hızda istediğim düzende ilerliyorum . Şimdilik bu kadar :)

8 yorum:

 1. Yerim seni hemen atladim yaziyi görünce :*
  Oretmeniiiim cok sanslisin ki sen Masallah nazar degmesin herbiseyinle sana tü tü tü :) bu devirde boyle dusuncelisi az bulunur diyicem ama o da sonucta senin gibi tatli bi kelebegi kapmis gönlünü hos tutacak tabiiki;)
  Hocalik da yakismis benim kelebenkime :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende seni yerim yumimm ah buralara zaman ayıramıyorum ama sende yoksun sankiii çok özledimm bilmiş ol :) :* Hepimiz musmutlu olalım inşallah :) Senden Xcanla ilgili gelişmelerden haber verr merakta bırakmaa:*

   Sil
 2. kolay gelsin başarılaaar :) pek de şeker anlatmışsın kii :)

  YanıtlaSil
 3. zamanın olunca bilokuma bakıver amaaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. keşke bilgisayar başında biraz zaman bulabilsem :( gelicem mutlaka:)

   Sil
 4. Hayırlı olsun öğretmeniim :)

  Deep beni de tavsiye etmiş ve öykümü. Ben de başka kimleri yazmış derken buldum burayı. :) O halde ben de beklerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim:)

   inşallah gelirim bende tabii :)

   Sil